Moje Fryštácko... hlavně pro babičky, dědečky a mrňousky...
profil . Vti

pf 2019
pokoj lidem .. . .. dobré vůle

pf 2018
pokoj lidem .. .. .. .. dobré vůle


pf 2017
z vlezavé mlhy zas časem vykoukne sluníčko:)


nejlepší televize
. . .

PF 2016


S vděčností za všecko pěkné i za to, co snad mělo poučit,
všecko dobré přeje
Vti, www.frystacko.cz :)

Krmítko: zobáčci, ale přes léto tu chci sušit prádlo!!!
Zářiví, jarně vykoupaní, udiveně čučí na zachumelenou nadílku (31.3.2015)
. . .

PF 2015
Děkuji svým milým dopisovatelům za přízeň!


PF 2014

v každém kroku spoustu radostí v tom nejlepším zdraví

VESELÉ VELIKONOCE (2013)

už celkem svorně "špačkujem" skoro všichni... ,-)
Poděkování
Přečetla jsem si, že zemřel pan Jurčík z Lukovečka, zahrádkář.
Jeden z těch, co umožnili Vznášejní a akce navazující, mezi jinými pravidelné letní hudební a jarní divadelní festivaly Malý svět.
Budiž mu i to zahrádkářské nebe rozkvetlé.
"Vznášejní jako souborná výstava amatérského všechenstva (a také všechno tam opravdu bylo - básničky, obrázky, obrazy, výšivky, koláže, drátěné skulptury, oděvní modely, sošky...) přišlo na svět jako dítko několika nadšenců. Laskavé široké veřejnosti se mohlo představit díky pochopení zahrádkářů, kteří pro tento účel zapůjčili svůj objekt ve staré škole (květen 98, 99). Mezi prvními pochopili, že dítě ke svému vývoji potřebuje prostor tak jako křehká rostlinka.
DÍKY!!"
(znaková sada Windows-1250)

PF 2013
Jak jsou schody a kopce rok od roku vyšší a příkřejší, ať jsou větší i kopce radosti z těch nejmenších maličkostí,-)

Kdy nastane konec světa
"....já tady roztáčím Zemi na její vesmírné dráze.... lidský červe, pověz: stále dávají lidé na světě ukrojit chleba?" Forman si připomněl všechny, co mu na jeho putování podali krajíček, a popravdě odpověděl: "Dosud je tomu tak." "Ech," zařval muž, "tož zase nic! Protože konec světa nastane, až se nenajde člověk, který by dal potřebnému zakrojit chleba. Teprve pak skončí moje služba." Opět začal otáčet sloupem a s ním i celou Zemí. (Oldřich Šuleř - Kdy nastane konec světa, Pohádky z Moravy, Krajská knihovna Františka Bartoše, Zlín 2004)

*******
Na Mikuláše jsem koupila hrábě. Nevěřila bych, kolika lidem po cestě tím udělám radost!!! Od nepatrného úsměvu po veselé štěbetání, že na seno je trochu pozdě nebo brzo,-) Původně jsem chtěla hrábě bez násady, abysme s vnučkou mohly tropit bambulkovou šálu, ale když pro ty hrábě šli dobří lidé na půdu, nemohla jsem je už nevzít... Cestou domů jsem narazila na bývalého kolegu a pověřila ho zacházením s mým mobilkem... :)))
******************

"Ženská" logika - vejdu se!!
.. ..

****************

PF 2012
Moji milí, s díky za všecky pěkné chvilky vám i nám všem přeji radostná setkávání sousedská, i s případným vzájemným mírným "uléváním", klid doma, ať to zdraví, které si vinšujem, se drží, a dobrou náladu ať podporuje třeba i to hemžení drobotiny na krmítkách, pro rozzářená očička...
A nám závislákům ať funguje technika, jak má, nebo aspoň jak si představujeme,-)
Vaše pohodářská babča Vti, 31.12.2012.


...něco z toho, co došlo...
*******

PF 2011

Lukovečský potok je zase sjízdný... bílé křupavé pod nohama se mávnutím kouzelného proutku proměnilo. Babča si aspoń pobrodila po "lúkách" s kočárkem:) Momentálně nostalgicky sleduju, kde budou sjíždět kterou vodu a kde se budou máčet ti, co na koupání potřebují kolem sebe rampouchy,-) Protože jsem měkkej, vynechávám už často i svou novoroční procházku přes Hostýnky v době, kdy většina tzv.normálních lidí ještě vyspává stádo silvestrovských opiček,-) Ale tam uvnitř dušičky je zcela jasné, že na začátku zimy se zavírá Kelčák, na Mikuláše a na vánoce se sjíždí voda, na prvního ledna se jde přes Hostýnky, v dubnu se vynáší svišť na Kelčák a probouzí mašinky.... tradice je tradice:) Doufám, že aspoň občas překonám lenost a nebudu se jenom vozit na hřbetě koní (díky té ochotě krásných zvířat!!)... prostě tam uvnitř se ještě nezrezavělo !!!
"I dobré slovo je dar" mají na nástěnce fryštáčtí skauti. Nechť nám nechybí ....
Pohodářská babča Vti, 23.12.2010.
*******bacha, ježibaby!!!!! 30.4.2010 za nočního rejdění si vyhlédnou kvetoucí křoví, nejlépe třešně, na druhý den pod něj nenápadně zatáhnou nic netušícího chlapa a promění se v krásnou hodnou milou pilnou a dobře vařící princeznu. Ovšem kouzlo netrvá věčně, není-li přikrmováno další jara novým květenstvím!! Zpětná proměna ve starou čarodějnici bývá nenápadná, ale většinou nevratná,-) Tak bacha!!! 1.5.2010
*******


NEPŘIVYDĚLÁVÁM SI DROBNOU PÉČÍ!!!!
Vzhledem k množícím se poznámkám musím dementovat informace, které se o mně ke mně dostávají. Odkud se šíří nevím a ani po tom nemíním pátrat. Skutečně si nepřivydělávám žádnými sociálními službami, nemám na to vzdělání, samotné soucítění nestačí. Dotlačena okolnostmi chtěla jsem pomoct rozjet nějakou formu neziskovky, která by dokázala vzájemně pomoci všem místním zúčastněným, ale neměla jsem na to dost výřečnosti ani sil, i když informací jsem získala poměrně hodně, bohužel v praxi. Víc v perníkové chalupce.
Uvítám, když se mi ozve poctivá dušička, která by ostatním pomáhat mohla a chtěla - ráda vzájemně seznámím. Někdy stačí opravdu drobná služba a hned je na světě žitelněji:)
Co můžu je např. výuka základů práce s počítačem. Učila jsem nedávno v kurzu pro důchodce a měla jsem radost, že se děvčata pěkně chytila. Lepší je samozřejmě osobní kontakt mezi lidmi, ale pokud z nějakého důvodu není možný, je dobře, když se dá komunikovat aspoň po síti... :) Vti, 23.1.2010
Také můžu třeba nafotit amatérské momentky ze svatby, narozenin a podobných událostí. Dokud mám čím.
*******

PF 2010


*******

Jak to funguje.
Popadne mne šílený nápad a otravuje tak dlouho, dokud něco neudělám. Něco málo se naučím a ve skromných chvilkách skromnými prostředky jaksi spáchám. Geniální myšlenku konečně pochopí někdo, kdo je šikovnější a zrealizuje ji profesionálně nebo aspoň výdělečně:) A babča má emoční zisk! Hodně je toho, co by oči chtěly a organismus se brání vší i bleší silou,-) Krásně kaštanové naše = babí léto:)) Vti, září 2009
*******

Mám radost. Některé oficiální stránky už také zařazují aktuální nabídky plánovaných akcí. Ze mne se pomalu stává právoplatný důchodce. O jednu starost míň. O důvod víc překopat stránečky - místní kultura a činnosti vůbec o sobě zatím ví přece jen málo.... Kalendář mi i kamarádům připomene zajímavé akce, rozcestník oblíbené zdroje informací:)
Tak - ať nám to co nejlíp chodí, třeba s čaganem, zpívá, dokud dech stačí, směje se zbývajícími zuby:) Vti, březen 2009
*******

Moje Fryštácko... započato jako cvičné před dávnými lety, kdy ještě internet tak pomalu začínal.. informace se šířily ústním podáním nebo novinami... už jsem chtěla ty amatérské stránky rušit.... město Fryšták má svoje oficiální, omladina pěkné svoje... ale ještě i tento občas aktualizovaný chaos nechám! Vti,listopad 2003