25.7.2010
Svatoanenské poježdění v Rajnochovicích
(pravým-zobrazit obrázek)
.
Mžilo, pršelo, lilo, zima bylo. Vzdor tomu mašinky jezdily, soutěže se soutěžily, perníčky-jízdenky voněly a také skvěle chutnaly, siláci házeli zarážkou na dálku a na cíl - fakt pro silné chlapy!!, muziky hrály a vůbec bylo veselo. Mašinky? Ano, ke Kristýnce přibyl červený bráška. Zatím nemá jméno, jsme tady, abychom tu mašinku pokřtili:) Na vratech cedulka se jmény a dělaly se čárky, jak vlastně se bude jmenovat.

Jééé pohádkový dědeček!!!
??
Aha. Ano, pan Junek přijel moderovat tento opravdu slavností den s hodně vzácnými hosty. A povídal všecko moc hezky. Umí krásně fotit a psát o lese, o mašinkách...

Babííííííí ... a jak se bude jmenovat? Ta červená mašinka?? Nepředbíhej! Zatím jezdí Kristýnka, vozí děti, ale jen ty, co mají platnou jízdenku, pan průvodčí ji proštípne kleštičkami... perníkovou jízdenku? Neee, s perníkovými jízdenkami se soutěžilo a hned si ji každý snědl, jízdenky do vláčku byly opravdové, každá svoje číslo!! Děti v pláštěnkách i v bundičkách, i ty až na schůdky nástupiště schované pod deštníkem... pod jednou střechou hraje muzika, pod druhou se schovává, kdo může... po cestě by mohly jezdit lodičky...

Kristýnka vlastně měla svátek, že? To dostala i dárečky, když jí přišlo popřát tolik lidí, že?

Mašinky umí číst? Nebo si házet štrykovaným balonkem? A jak si obují ponožky na kolečka?
Všecko, co tu je, si třeba někdo koupí a mašinky budou mít na naftu nebo olej nebo .... na barvičky!! Třeba... na koleje!! No vidíš, koleje mašinky potřebují... a kam povedou koleje, když dál už je plot? Jestli se podaří, tak koleje povedou třeba až do lesa... příště mašinky dostanou třeba krumpáč nebo lopatu, nebo pracovní rukavice... aha, aby se mohly pokládat ty koleje!! Správně, chytrá holčička!


Pozor, pozoooor!! Zvláštní vlak přistaven na první kolej!!

Co to táhneš, Kristýnko? Schované pod plachtou...

hlavně ať teď nenaprší do baterek..

Tak ať jezdíš tak dobře jako Kristýnka a děláš radost dětem! Křtím tě... ale příště půjde do chladiče zas jenom čistá voda!!!
(křtí osobně pan hejtman našeho kraje, MVDr. Stanislav Mišák)
Červená mašinka vesele zapufala a rozběhla se po koleji... škoda, na žádné fotce není vidět, jak krásné umí vypouštět kroužky..


Divný pes. Hledí, čmuchá dobroty, ale neuloupí.. vychovaný:)

A tohle vozítko? To vozívalo na nádraží zavazadla.... krásně opravené teď zase dělá radost:)

babííí...


a teď už spi:)

Dobrou noc ...
.... mašinky už také spinkají...

ale babíííííííí.... jak se teda jmenuje ta červená mašinka??????


....podívej se, u kterého jména je nejvíc čárek
:-)1.srpna budou mašinky jezdit zase - tak ahoj v Rajnochovicích, Kristýnko a Kubo!!
Antik pro mašinky - doplňte si knihovničku, dejte, co můžete...
.....
Poděkování.... ...všem:)